Co zrobić, gdy domowe sposoby na akumulator zawiodą?

Pewnie nie raz zdarzyła Ci się odmowa działania akumulatora. Zapewne ten problem pojawiał się zawsze po okresie zimowym, kiedy Twój motocykl grzecznie stał w garażu i oczekiwał wiosny. Taka sytuacja może Cię jeszcze bardziej zdziwić, kiedy dbałeś o swój akumulator do motocykla, jak o własne dziecko – regularnie sprawdzałeś napięcie i doładowywałeś go, jeżeli zaszła taka potrzeba. Co zatem zrobić, jeżeli wszystkie domowe sposoby zawiodą?

Koniecznie musisz to mieć!

Kiedy wszystkie dobre rady zawiodą i akumulator nie będzie chciał podjąć współpracy, nie załamuj się. Zapewne w przyszłości będziesz musiał wymienić go na nowy, jednak w kryzysowych sytuacjach wystarczą kable rozruchowe, które będziesz mógł podpiąć do innej maszyny. Musisz jednak takiego znaleźć i to może być Swoim największym problemem. O ile samochodów obecnie mamy na pęczki i znalezienie kierowcy, który użyczy nam prądu nie jest trudne, o tyle motocyklista, który akurat będzie przejeżdżał obok naszego garażu może okazać się cudem. Problem rozwiązuje się, jeśli mieszkamy w domu wielorodzinnym, w którym również mamy pasjonatów motocykli.

Niestety może dojść do sytuacji, że pomimo reanimacji kablami, nie uruchomimy motocykla. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak przesiąść się do samochodu (jeśli taki posiadamy) lub na komunikację miejską, która zawiezie nas w pożądane miejsce. jeżeli jednak zależało Wam jedynie na przejażdżce po okolicy, przesiądźcie się na rower – zrobicie mniej kilometrów i na pewno poczujecie wycieczkę w nogach, ale tak samo będziecie mieli okazję wypocząć i poczuć wiatr we włosach.

Jeżeli powyższe pomysły nie przypadły Ci do gustu, nie pozostaje nic innego, jak udać się do sklepu i kupić nowy akumulator. Pamiętaj, aby ten wyposażony był w opcję assistance, które pozwoli Ci wezwać fachowca na miejsce o każdej porze dnia i nocy, kiedy po raz kolejny przydarzy Ci się historia z akumulatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *