Rodzaje akumulatorów motocyklowych – zapoznaj się i wybierz najlepszą alternatywę

Kiedy posiada się motocykl, trzeba mieć na uwadze, że żywotność niektórych jego elementów może się skończyć. Jednym z urządzeń, które pod tym względem jest niestabilne jest akumulator do motocykla. Dlaczego wiele osób tak niepochlebnie wypowiada się o tej części? Otóż okazuje się , że nieużywana, być może słusznie, na wiosnę zawsze odmawia posłuszeństwa. Nie ma się co dziwić – każde urządzenie, jeśli nie jest eksploatowane po pewnym czasie wyczerpie się. Tak jest właśnie z akumulatorem – jeśli nie będziesz go odpowiednio często sprawdzał i doładowywał, nie licz na to, że w momencie rozpoczęcia sezonu motocyklowego ten będzie działał bez zarzutu.

Dziś chcemy przedstawić Wam niektóre propozycje akumulatorów do motocykli, czyli urządzeń, które dedykowane są nie tylko dla motorów, ale również skuterów, quadów, czy skuterów wodnych. Kiedy przyjdzie ten czas – zapewne zaczniesz przeglądać propozycje akumulatorów. Zdziwić Cię może fakt, że wybór nie będzie oczywisty, bowiem producenci tych urządzeń prześcigają się w nowych technologiach, pozwalających nie tylko im zarobić, ale również dać klientowi produkt, który zadowoli go w 100%. Początkujący motocyklista może mieć problem z wyborem odpowiedniego urządzenia, dlatego poniżej opiszemy pokrótce niektóre propozycje.

Najstarsze – kwasowo – ołowiowe

Ten typ akumulatora wybierany jest coraz rzadziej, szczególnie przez osoby, których motocykle naszpikowane są nowymi technologiami. Urządzenie to posiada płynny elektrolit, który najczęściej bardzo szybko paruje, stąd trzeba naładowanie akumulatora sprawdzać minimum raz w miesiącu. Niemniej jednak ta technologia sprawdza się doskonale w najstarszych typach motocykli i skuterach. Ich niebywałą zaletą, która przyciąga rzesz fanów jest bardzo niska cena. W porównaniu z nowszymi typami, za które trzeba zapłacić kilka stówek, akumulator kwasowo – ołowiowy możesz dostać praktycznie za bezcen. Poza tym na pewno zauważysz, wchodząc do sklepu motocyklowego, że tych jest zawsze najwięcej na półkach. Są zatem dostępne od ręki. Poza tym faktem jest, że ten rodzaj najczęściej kupujący sam zalewa elektrolitem. Jest to niebywała zaleta, bowiem masz pewność, że akumulator nie stał kilka lat na półce i tak ważny do prawidłowego funkcjonowania elektrolit nie wyparował.

Jedna z nowszych technologii – akumulator AGM

Kiedy kupujesz motocykl, który posiada wiele technologicznych nowinek, nie spodziewaj się, że zwykły akumulator ołowiowo – kwasowy im podoła. Tutaj raczej może się nie sprawdzić. Aby uniknąć niepotrzebnej frustracji, warto kupić inny akumulator motocyklowy. Jednym z rodzajów, który na pewno sprawdzi się przy nowszych modelach jest akumulator AGM. Co w nim takiego niezwykłego?

Otóż okazuje się przy bliższym poznaniu, że prezentowany akumulator posiada elektrolit zamknięty we włóknie szklanym. Masa aktywna, która znajduje się w tym modelu, w połączeniu z elektrolitem daje o wiele większą moc, niż tradycyjny akumulator do motocykla. Dzięki temu motocyklista ma pewność, że jeżeli zajdzie potrzeba zużycia większej mocy, przy tym akumulatorze nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.Warto podkreślić także fakt, że dodano do niego wapń, który poprawia charakterystyki aż trzykrotnie.

Co ciekawe, mocniejsze baterie sprawiają, że nie straszna jest mu zima, której tak bardzo boją się motocykliści posiadający tradycyjny akumulator. Producenci, aby zapewnić jak najdłuższą żywotność urządzenia, przesyłają produkt z pustą baterią i elektrolitem w pojemniku. Wystarczy raz napełnić baterię i ta staje się zupełnie bezobsługowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *