Prawo jazdy na nowych zasadach

Pierwszym etapem, który umożliwia sprawne użytkowanie samochodu, jest bez wątpienia zdobycie dokumentu uprawniającego do poruszania się nim, a więc prawa jazdy. Nie jest to wcale proste zadanie, ponieważ egzamin na prawo jazdy poprzedzają miesiące zajęć teoretycznych i praktycznych w trakcie, których kursant i prawdopodobnie przyszły kierowca uczy się zasad korzystania z ruchu drogowego, interpretacji znaków i opanowania samego pojazdu. Pod koniec każdego takiego kursu podejmuje się egzamin wewnętrzny, który ocenia czy kursant zdobył już wszelkie niezbędne umiejętności i może przystąpić do egzaminu państwowego.

Zdawalność na prawo jazdy ostatnimi czasy drastycznie spadłaW zakresie tego drugiego zaszło w ostatnich latach bardzo wiele zmian. Egzamin przeszedł w nieco trudniejszą wersję, która dotyczy nie tylko części teoretycznej, stającej się częścią interaktywną, ale także części praktycznej, która w większym stopniu skupia uwagę na prawidłowości realizowanych działań. Prawo jazdy na nowych zasadach spowodowało zwiększone zainteresowanie tym tematem, a jednocześnie poskutkowało efektem zwiększonej koncentracji na zapoznaniu się z zasadami prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym. Początkowo spadł, więc znacząco stopień zdawalności prawa jazdy, co z kolei przyczyniło się do spadku zakupu samochodów i tym samym zakupu części, co poniekąd idzie w parze. Potwierdzają to pracownicy prowadzący sklep motoryzacyjny Poznań, którzy twierdzą, że sprzedaż części, w tym zarówno tych nowych oryginalnych, nieoryginalnych tańszych jak i używanych znacząco spadła, co wynika ze zmniejszonego użytkowania pojazdów, ale też ze zwiększonych cen paliwa. Niska zdawalność egzaminu na prawo jazdy wynika z jego trudności oraz z surowości egzaminujących, którzy bardzo często kończą egzamin z powodu drobnych przewinień wynikających ze stresu. To z kolei może wydłużać czas oczekiwania na upragniony dokument uprawniający do kierowania pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>