Dzięki tym sztuczkom, Twój akumulator nigdy Cię nie zawiedzie

Twój akumulator motocyklowy nie raz Cię zawiódł? Obawiasz się, że i tym razem może niemiło Cię zaskoczyć po zimowym leżakowaniu? Od dziś możesz zapomnieć o kłopotach z tym urządzeniem. Poniżej przedstawimy Ci kilka sztuczek, które w znaczny sposób przedłużą żywotność Twojego akumulatora.

Skoro posiadasz motocykl, to zdajesz sobie sprawę z faktu, że zima nie należy do najszczęśliwszych pór roku, szczególnie, jeżeli chodzi o przechowywanie akumulatora. Dodatkowo śliskie drogi nie pozwalają na normalne użytkowanie motocykla, co często przeważa o żywotności wspomnianego urządzenia.

Dziś chcemy pokazać Wam kilka zabiegów, które pozwolą już nigdy nie rozczarować się mroźnym porankiem. W tym miejscu nieważne, czy posiadasz motocykl, czy auto – sztuczki sprawdzą się na obu rodzajach akumulatorów.

Kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola

Powiecie, że to banał. Być może, jednak kontrolowanie akumulatora daje nam obraz tego, czy potrzebne jest jego doładowanie, czy też nie. Nie zaszkodzi zatem zakup woltomierza, dzięki któremu będziesz w stanie sprawdzić napięcie na akumulatorze. Kiedy wybierzesz się do sklepu, zapewne Swoim oczom ukażą się różne modele tego urządzenia. Tak naprawdę najlepsze są te droższe – czyli te, których cena nie przekracza 40 zł. Jeżeli jednak spodoba Ci się tańszy, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś go wybrał. One również powinny spełniać swoją funkcję.

W okresie zimowym nie będzie problemu ze sprawdzeniem akumulatora w motocyklu, bowiem ten powinien być wykręcony i pozostawiony w miejscu, w którym nie straszna mu będzie niska temperatura. W czasie sezonu niestety trochę trzeba będzie się napocić, ale naprawdę warto.

Zanim podłączysz akumulator do prostownika, sprawdź woltomierzem stan jego napięcia. Może okazać się bowiem, że ładowanie nie będzie konieczne. Jeżeli jednak okaże się, że naładowanie akumulatora jest poniżej dolnej granicy, podłącz prostownik. Gdybyś tego nie zrobił, w sezonie kolejnego dnia czekałaby Cię niemiła niespodzianka. Zimą zaś nie odczułbyś od razu skutków niedoładowania akumulatora, jednak na pewno zauważyłbyś je na początku sezonu. Jeżeli chcesz dobrze skontrolować akumulator do motocykla, poza napięciem zwróć także uwagę na jego stan zewnętrzny. Tak naprawdę wygląd może Ci dużo powiedzieć. Jeżeli zauważysz, że klemy nie są w najlepszym stanie technicznym – otacza je brud i rdza, nie licz na to, że akumulator będzie sprawnie działał.

Ciągle czuwaj…

Być może powiesz, że nie jesteś frickiem, który ciągle będzie kontrolował własny akumulator. Jednak tak naprawdę tylko konsekwentne czuwanie nad jego stanem da Ci możliwość bezproblemowego użytkowania.

Pamiętaj, że akumulator zużywa energię nawet, jeśli maszyna stoi w garażu. Dlatego warto kontrolować go nawet w tym czasie. Sprawdź zatem natężenie postojowe u elektromechanika. Jeżeli okaże się, że jest ono zbyt wysokie, możesz mieć problem z normalnym odpaleniem motocykla. To właśnie jedna z najczęstszych przyczyn rozładowania akumulatora.

Dbaj zatem o sprawdzanie tego urządzenia, a na pewno nigdy nie zaskoczy Cię brak prądu podczas przekręcania kluczyka w stacyjce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *