Akumulatory motocyklowe mogą przysporzyć kłopotów – wymiana

Kiedy po zimie okazuje się, że Twój akumulator motocyklowy odmawia posłuszeństwa, masz dwa wyjścia – spróbować go reanimować (do tego zadania przyda Ci się z pewnością odpowiedni prostownik – niestety nie taki, którego używamy podczas reanimacji akumulatora samochodowego) lub w ostateczności będziesz zmuszony wymienić go na nowy. Jeżeli dojdzie do tej drugiej sytuacji, pamiętaj, aby zastosować się do kilku zasad, które przedstawimy poniżej.

Zużyty akumulator do motocykla – nie wyrzucaj go na śmietnik

Skoro jesteś użytkownikiem maszyny wyposażonej w akumulator, z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, że posiada ona niebezpieczną ciecz, która może spowodować wiele szkód. Elektrolit, który znajduje się w tej części jest niebezpieczny zarówno dla zwierząt, jak i dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby zużytą część oddać do odpowiedniego punktu, gdzie jej składowanie nie będzie nikomu zagrażało.

Jeżeli zatem zdecydujesz się na zakup nowego akumulatora do motocykla, najlepiej, abyś odebrał go w sklepie stacjonarnym. Tam również będziesz mógł zostawić swoją starą część. Jeszcze jedną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że na miejscu będziesz mógł sprawdzić, czy nowy nabytek nie jest uszkodzony, przez co mógłby z niego wyciekać elektrolit albo mógłby być niestabilny.

Kiedy zdecydujesz, że przyszedł czas na nowy akumulator do motocykla, zastanów się nad technologią, którą będziesz chciał zastosować. Zdajesz sobie bowiem zapewne sprawę z faktu, że zmienia się ona z dnia na dzień i to, co było dobre kilka lat, ba nawet kilka miesięcy temu, obecnie może zostać zastąpione czymś lepszym, bardziej trwałym i lepiej dopasowanym do Twojego motocykla. Zanim zatem zamówisz dokładnie taki sam model akumulatora, jaki miałeś do tej pory, przejrzyj nowinki technologiczne. Może któreś rozwiązanie wpadnie Ci do oka na tyle, że będziesz chciał je wykorzystać w swoim motocyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *