Akumulatory do motocykla – który najlepszy?

Wielu motocyklistów, którym przychodzi kupić nowy akumulator do motocykla, nie zastanawia się długo i wybiera model, który mieli w swojej maszynie do tej pory. Czy jednak jest to najlepsza opcja? Okazuje się, że nie. Owszem, można śmiało stwierdzić, że jest to najszybsza opcja, bowiem kierowca wchodzi do sklepu, wybiera produkt, który zna i wie, że będzie on działał przez kilka następnych miesięcy bez zarzutu. Ale czy akumulator motocyklowy wybiera się na jeden sezon, czy na kilka. Zapewne chcielibyście, aby starczył Wam na kilka. Dlaczego zatem idziecie po najmniejszej linii oporu? Dziś chcemy Wam pokazać, że jest to jedna z najgorszych dróg, jaką mogliście obrać. Dlaczego? Bowiem na rynku pojawiło się wiele nowych technologii, które pozwalają nabyć akumulatory o wiele trwalsze niż dotychczas.

Akumulatory żelowe – co to takiego i dlaczego warto na nie postawić?

Jeszcze do niedawna jedyną i słuszną technologią akumulatorową była ta oparta na elektrolicie znajdującym się w środku wspomnianej części. Dziś odchodzi się od niebezpiecznego płynu, który zagrażał zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt. Owszem w akumulatorze żelowym także występuje elektrolit, jednak ten został zagęszczony żelem krzemionkowym. Co to daje? Otóż okazuje się, że akumulator ma lepszą wytrzymałość oraz pojemność. Krzemionka sprawia, że o wiele trudniej jest go całkowicie rozładować, co jest istotne przy maszynach, które używane są w określonym sezonie. Nic zatem dziwnego, że motocykliści namiętnie wybierają właśnie taki model akumulatora. Nie muszą bowiem martwić się o to, że po zimie okaże się, że ta niezwykle ważne część musi zostać wymieniona na nową. Co ważne dla motocyklistów, krzemionkowy żel zwiększa także kąt przechyłu, w jakim bez zarzutu może pracować akumulator. Jak zatem widać, ten rodzaj jest idealny dla motocykli. Nic dziwnego zatem, że użytkownicy motorów namiętnie wymieniają swoje stare akumulatory właśnie na ten rodzaj.

Prezentowane akumulatory są również niezwykle bezpieczne. Okazuje się bowiem, że są hermetycznie zamknięte, dzięki czemu nie ma mowy o wycieku na zewnątrz elektrolitu. Jak zapewnia producent, tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się nie tylko w motocyklach, ale również skuterach czy samochodach terenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *