Akumulator żelowy kontra AGM i litowo – jonowy

Obecnie na rynku pojawiło się wiele technologii, które mają wspomóc akumulatory w ich dłuższej żywotności oraz zapewnić możliwość większego przechyłu. Jako, że wielu początkujących motocyklistów może pogubić się w mnogości informacji, dziś chcemy przedstawić Wam trzy najczęściej porównywane modele akumulatorów. Mamy nadzieję, że ten tekst pomoże Wam wybrać odpowiednie urządzenie.

Akumulator AGM – w technologii Absorbent Glass Mat

Zastanawiacie się, co w nim takiego szczególnego? Otóż okazuje się, że elektrolit, który w tradycyjnych akumulatorach jest płynny, tutaj został umieszczony pomiędzy włóknem szklanym. Sprawia to, że prezentowany akumulator motocyklowy daje jeszcze większą moc. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy posiadają nowoczesne modele motocykli, które są naszpikowane technologią maksymalnie pochłaniającą prąd.

Co istotne, producent zadbał o to, aby bateria, która jest częścią akumulatora, miała jak najdłuższą żywotność. Jak tego dokonał? Otóż przesyła ją nie napełnioną wraz z pojemnikiem, w którym umieszczony jest elektrolit. Dzięki temu, po naładowaniu na sucho, każdy może uzupełnić samodzielnie pusty element i cieszyć się jeszcze większą jego sprawnością. Ważnym jest fakt, że po naładowaniu i napełnieniu, bateria staje się praktycznie bezobsługowa.

Akumulatory wypełnione żelowym elektrolitem

Te budzą najwięcej kontrowersji, bowiem wielu, zapewne również Ty nazywasz je żelowymi. A tak naprawdę one nie posiadają elektrolitu stałego. Został on jedynie zagęszczony żelem krzemionkowym. Prosimy – pamiętaj o tym.

Jeżeli szukasz rozwiązania, które uchroniłoby Cię przed częstym rozładowaniem i które posiada największą odporność – oto ono. Akumulatory żelowe, choć obecnie najdroższe, są najlepszym rozwiązaniem dla motocykli. Dzięki nim w zimie nie musisz pamiętać o doładowywaniu tego elementu, bowiem jego żywotność, nawet, jeśli nie jest używany sięga do pół roku bez rozruchu. Ważnym jest również fakt, że te akumulatory są fabrycznie przystosowane do użytku, dzięki czemu nabywca nie musi martwić się o uzupełniania baterii elektrolitem.

Akumulatory litowo – jonowe

Akumulator do motocykla musi być niezwykle trwały i doporny na samorozładowania w okresie zimowym. Jeżeli bardzo Ci na tym zależy, to prezentowany produkt na pewno spełni Twoje oczekiwania. To, co dla nich charakterystyczne, to możliwość montażu w różnych pozycjach. Poza tym, pomimo wysokiej ceny, warto podkreślić, że posiadają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Co ciekawe, poza motocyklami, można je zastosować w takich urządzeniach, jak paralotnie, czy pojazdy wykorzystywane w sportach wodnych czy motorowych. Okazuje się bowiem, że są niezwykle lekkie, dzięki czemu nie czujemy ich obciążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *