Akumulator – ważna rzecz! Na czym skupić się podczas wyboru?

Bez względu na to, czy posiadasz motocykl, czy samochód, wybór akumulatora nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie, kiedy okazuje się, że dana maszyna w najmniej oczekiwanym momencie nie chce odpalić. No dobrze – umówmy się – szybciej znajdziesz dobry akumulator do samochodu, aniżeli do motocykla. Szczególnie, jeżeli jesteś nowicjuszem w tych kwestiach. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór, poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie – jaki akumulator motocyklowy wybrać, aby służył przez długi czas bez zarzutu.

Od razu kupić, czy reanimować stary?

Odpowiedź na powyższe pytanie nie należy do najłatwiejszych. Ci bardziej doświadczeni motocykliści uważają bowiem, że lepiej jest reanimować akumulator, który motocykl już posiada, niż kupować nowy. Owszem, jeśli posiadamy doświadczenie w tej materii, nie zaszkodzi spróbować. A nóż się uda, a zaoszczędzone pieniądze będziecie mogli przeznaczyć na inne części, które wymagają renowacji.

Kiedy zima dobiegnie końca, każdy zacnie chce przywitać wiosnę. Szczególnie motocykliści cieszą się na ten moment, bowiem mogą wyjechać swoimi maszynami na polskie drogi. Jeżeli jednak Twój akumulator odmówił posłuszeństwa, warto najpierw potraktować go prostownikiem, czyli dokonać wspomnianej wyżej reanimacji. Jeżeli taki zabieg pomoże, mamy kilkaset złotych w kieszeni, jeśli nie, musimy wydać je na zakup nowego elementu, który postawi motocykl na nowo na nogi.

Zanim jednak wybierzemy kolejny akumulator do motocykla, warto zastanowić się, co tak naprawdę skróciło jego żywotność. Czy samoczynnie się wyczerpał, czy może jednak trochę mu w tym pomogliśmy. Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam uniknąć błędów przeszłości przy kolejnej części. Pamiętaj bowiem o tym, że przestrzeganie zasad ekologicznego przechowywania akumulatora ma ogromne wpływ na jego późniejszą pracę. Zapamiętaj tę zasadę i stosuj się do niej każdej zimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *