Akumulator akumulatorowi nierówny – który wybrać?

Kiedy przyjdzie moment, że Twój dotychczasowy akumulator motocyklowy umrze na wieki, staniesz przed decyzją, która na pewno nie będzie dla Ciebie łatwa.Dlaczego? Bowiem obecnie wybór akumulatorów nie należy do najłatwiejszych. I to nie za sprawą ich niedostępności. Wręcz przeciwnie. Na rynku pojawiło się tyle rozwiązań, że użytkownik może dostać bólu głowy.

Aby ułatwić Wam wybór, dziś chcemy przedstawić jedno z rozwiązań, które możecie wybrać, jako najlepsze. O czym mowa? O konwencjonalnych akumulatorach kwasowo – ołowiowych.

Tradycjonalizm górą – akumulatory ołowiowo – kwasowe

Szukając najlepszego rozwiązania nasłuchałeś i naczytałeś się o wynalazkach, których producenci obiecują złote góry? Niemożność rozładowania, małe gabaryty i wiele innych zalet, które zachęcają do kupna i ani jednej wady? Czy to możliwe? Być może. Jednak jako tradycjonalista, powinieneś dokonać racjonalnego wyboru, który pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Takim wyborem jest konwencjonalny akumulator kwasowo – ołowiowy. Nic Ci to nie mówi? Nie martw się – za chwilę wszystko opowiemy i rozjaśnimy obraz tej nieznajomej nazwy.

Litowo -jonowy, żelowy, AGM – to najnowsze wynalazki, które producenci za wszelką cenę chcą sprzedać każdemu motocykliście, tłumacząc, że tylko dzięki temu rodzajowi akumulatora, skończą się jego męki z ładowaniem i wymianą. W praktyce okazuje się jednak, że nie każdy motocyklista potrzebuje takiego wynalazku. Jeżeli posiadasz starszy model motocykla, który posiada jedynie podstawowe wyposażenie, bez zbędnych ulepszeń, jesteś tą osobą, której w zupełności wystarczy tradycyjny konwencjonalny akumulator kwasowo – ołowiowy. Owszem, takie rozwiązanie może nie sprawdzić się w nowocześniejszych modelach, naszpikowanych technologią, jednak jeżeli nie masz wielu wymagań, jako alternatywa i podstawa na pewno wystarczy. To, co wyróżnia go spośród pozostałych, to niska cena, czyli argument, który najbardziej trafia do klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *